Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Podwójne złoto dla UKS Komety Sianów- Kowalczyk i Jas ze złotem PDF Drukuj Email
środa, 25 czerwca 2014 09:10

DSCN9559

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Kometa Sianów zdobyli 3 medale.

Po raz pierwszy podczas takiej imprezy na szyi  komeciarzy zawisły  2 złote krążki.

Podczas 3  dniowych zmagań Kornelia Kowalczyk i Patryk Jas stanęli na wysokości zadania i sprawili ogromną niespodziankę w OOM.

Kornelia zdobyła złoto w grze podwójnej wraz z koleżanką z UKS PLESBAD PSZCZYNA Kornelią Marczak w finale pokonując  parę  z numerem 2 Magdalenę Świerczyńską UKS Orkan Przeźmierowo/Karolinę Władzińską KKS Ruch Piotrków Trybunalski  22:20, 24:22.

Trener Robert Kowalczyk: Nasze dziewczyny miały o tyle trudniej bo nie było rozstawiane i już w ćwierćfinale musiały rozprawić  z numerem 1 turnieju. Już na tym etapie rewanżując się tym samym za porażkę podczas marcowego turnieju krajowego w Olsztynie  koło Częstochowy.  Udany rewanż J. Półfinał był teoretycznie łatwiejszą grą. W finale pojedynek był bardzo zacięty, prawdziwy finał. Udało się wygrać w dwóch setach. Kornelie  w całych zawodach nie straciły nawet seta.

Jako ostatnia gra mistrzostw ( piąta ) odbyła się gra podwójna chłopców do której przystąpili Patryk Jas ( UKS Kometa Sianów ) oraz jego kadrowy partner Aleksander Jabłoński ( UKS Hubal Białystok ).  Chłopcy przystąpili do gry bardzo zmotywowani. Pamiętając jednak, że na 5 finałowych pojedynków podczas całego sezonu wyszli obronną ręką tylko raz.  Ten drugi raz okazał się najcenniejszy.

Pierwszy set padł łupem pary Paweł Śmiłowski ( Hubal )/ Michał Kikosicki ( Wolant Łódź ) 21:17. Drugi set  takim samym stanem na korzyść zaliczyli nasi. Trzeci set to walka od początku ze zwrotem akcji i prowadzenie przez obie strony. Jak się potem okazało więcej zimnej krwi  w końcówce zachowali Patryk I Olek zwyciężając finał 21:19 w trzecim secie.

Patryk jeszcze dorzucił brązowy medal w mixcie z Magdaleną Świerczyńską ( UKS Orkan Przeźmierowo ).  Tutaj Patryk z Magdą mogą mówić o dużym pechu bowiem przegrali w trzeciej partii o wejście do finału  dość nietypowym dla badmintona wynikiem 30 :29 ( tak zwany złoty punkt ). W badmintona gramy do 21 z przewagą 2 punktów ale nie więcej niż właśnie 30.

To były bardzo trudne zawody… Do Sobótki ( dolnośląskie )wyjechaliśmy w Boże Ciało, wieczorem zakwaterowanie, kolacja, odprawa techniczna. Od piątku rano rozpoczęły się gry eliminacyjne. Mecze  o strefę medalową odbyły się w sobotę rano, półfinały popołudniu a  finały w niedzielę o godzinie 10. Dla nas szczęśliwie się skończyły ale nie było łatwo. Do tych zawodów przygotowywaliśmy się cały sezon od września do czerwca. Za swój sukces zawodnicy otrzymali medale i puchary ale również zostali odznaczeni drugim kółkiem olimpijskim. Przypomnę, że piąte kółko zdobywa się wtedy kiedy się awansuję na Igrzyska Olimpijskie dla dorosłych. Wszystko przed nimi J. Teraz na zasłużony odpoczynek.

GRATULUJĘ!!! trener


 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza akceptację zastosowania tych narzędzi przez stronę www.sianow.pl). Więcej.
Użytkowników : 3 Artykułów : 5040 Odsłon : 4869133
Realizacja:. Domena.pl
© 2009 Sianów All rights reserved. Projekt: Trol InterMedia