Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tym razem 7:6 (3:3) zwyciężyli urzędnicy! PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 09:14

1

Historia spotkań urzędników z rzemieślnikami, sięga co najmniej 1990 r.! Impreza ta – rozgrywana jest rokrocznie w ramach Dni Ziemi Sianowskiej!

Warto było być 14 czerwca 2014 r. na Stadionie Miejskim w Sianowie, na którym rozegrano kolejny już mecz piłkarski samorządowców z przedsiębiorcami, jak określa się zamiennie zmagania urzędników z rzemieślnikami. W opinii jego uczestników i obserwatorów, było to jedno z najlepszych spotkań, jakie rozegrano pomiędzy tymi zespołami do tej pory!

Pierwszy gol tego interesującego – w obu jego częściach – spotkania, padł już w 3. minucie. Celnym strzałem popisał się Marcin Woźniak, kierując piłkę do – „rzemieślniczej” – bramki!. W 17. minucie - na 2:0 dla urzędników - podwyższył Maciej Lewandowski! W 23. minucie, bramkowe konto rzemieślników otworzył Waldemar Puzio! Po kolejnych dwunastu  minutach było już 3:1! Bramkę dla urzędników strzelił Maciej Lewandowski! W końcówce pierwszej połowy padły jeszcze dwa gole. Oba dla rzemieślników! W 37. minucie – na 2:3 – strzelił Krzysztof Miętek, a w 40. minucie – na 3:3 – Piotr Kierzek!

W 50. minucie – tej wymiany piłkarskich ciosów – Robert Kowalczyk strzelił na 4:3, a trzy minuty później – Krzysztof Miętek na 4:4!

W 60. minucie - na listę strzelców bramek mógł się wpisać Janusz Szawurski – i ponownie wyprowadzić urzędników na prowadzenie w tym spotkaniu.  Niestety – dla siebie i zespołu – nie wykorzystał rzutu karnego!

W 63. minucie – po raz pierwszy i jedyny – na prowadzenie 5:4, wyszli rzemieślnicy. Bramkę strzelił - bardzo dobrze grający w tym spotkaniu – Piotr Kierzek. Cztery minuty później, wyrównał Robert Kowalczyk. W 75. Minucie, przypomniał o sobie Marcin Woźniak, strzelając na 6:5 dla urzędników. Radość cieszących się z prowadzenia samorządowców, zmącił przedsiębiorca Piotr Kierzek, który strzelił na 6:6!

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem - w 79. minucie pojedynku – na 7:6 dla urzędników strzelił Jacek Dobosz!

Pierwsze w tym dziesięcioleciu XXI wieku zwycięstwo urzędników stało się faktem!

Skład rzemieślników: Michał Lisiewicz – Mariusz Buczkowski, Krzysztof Gort, Zbigniew Idec, Piotr Kierzek, Marek Kocaba, Krzysztof Miętek, Piotr Motyl, Rafał Palkowski, Waldemar Puzio, Jarosław Skrzypkowski, Piotr Sobala, Jacek Surówka, Janusz Szawurski i Andrzej Świder (gościnnie z Białego Dunajca). Grającym opiekunem zespołu był Krzysztof Gort. Kierownikiem zespołu – Marek Walker.

Skład urzędników: Zbigniew Banasiak – Marcin Augoee (gościnnie z Białego Dunajca),  Maciej Berlicki, Sebastian Bober, Marek Brzozowski, Jacek Dobosz, Józef Hryckowian, Robert Kowalczyk, Sebastian Kulesza, Wojciech Kulon, Marian Kuna, Maciej Lewandowski, Marcin Lewandowski, Piotr Starzecki, Tomasz Tesmer i Marcin Woźniak. Grającym opiekunem zespołu był Marek Brzozowski.

Spotkanie sędziowali: III-ligowy arbiter Wiktor Wątroba z Suchej Koszalińskiej – jako główny oraz Sebastian Kłos z Sianowa i Kazimierz Kowalski z Koszalina – jako asystenci. Opiekę przedlekarską sprawował Sebastian Kulesza, a spikerem meczu był Ryszard Wątroba.

Imprezę zakończyło spotkanie na świeżym powietrzu. Tradycyjny grill!

Tekst: Ryszard Wątroba, foto: Waldemar Kosowski

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza akceptację zastosowania tych narzędzi przez stronę www.sianow.pl). Więcej.
Użytkowników : 3 Artykułów : 5040 Odsłon : 4869131
Realizacja:. Domena.pl
© 2009 Sianów All rights reserved. Projekt: Trol InterMedia